مایکروسافت هسته لینوکس را به ویندوز می اورد

5 ماه پیش

دشمنی، دیگر نه!!!!!

 

مایکروسافت قلب لینوکس را به ویندوز می آورد.

نشانه هایی از پذیرش بیشتر نرم افزار متن باز از غول بزرگ تولید کننده نرم افزار به گوش می رسد. برای چند دهه، ویندوز و سیستم عامل متن باز لینوکس دو قطب مخالف هم بودند. ویندوز توسط بزرگ ترین شرکت نرم افزاری دنیا توسعه داده می شد، که با متن باز رابطه دوستانه ای نداشت. لینوکس توسط جمعی از برنامه نویسان سراسر دنیا توسعه داده می شد که اغلب در زمان های خالی خود این کار را انجام میدادند. اما در طول سالها، منبع باز و لینوکس به طور خاص، جریان اصلی را ادامه داد. لینوکس هم اکنون اکثر سرورهای وب جهان را اداره می کند و اندروید، محبوب ترین سیستم عامل تلفن همراه جهان را بر عهده دارد. این باعث تغییر در نحوه کار مایکروسافت سیستم عامل رقیب شد.

ابتدا لینوکس را در سرویس ابری خود Azure آغاز کرد. سپس شروع به انتشار نرم افزار برای اندروید و لینوکس و حتی استفاده از لینوکس به طور مستقیم برای قدرت بخشیدن به Azure کرد. در حال حاضر مایکروسافت قلب لینوکس را به ویندوز می آورد.با تشکر از این ویژگی به نام زیرسیستم ویندوز برای لینوکس (Windows Subsystem for Linux)، شما هم اکنون می توانید برنامه های لینوکس را در ویندوز اجرا کنید.

WSL عمدتا دستوراتی را که برای هسته لینوکس (قسمت اصلی سیستم عامل که با سخت افزار صحبت میکند) است به دستورات کرنل ویندوز ترجمه میکند. اما در حال حاضر مایکروسافت هسته لینوکس را درون WSL می سازد، برای شروع یک نسخه پیشنمایش از نرم افزار که در ماه ژوئن در دسترس قرار می گیرد.

اشتباه نکنید، مایکروسافت کرنل لینوکس را جایگزین کرنل ویندوز نمی کند. هسته لینوکس به عنوان چیزی که “ماشین مجازی” نامیده می شود، یک راه معمول برای اجرای سیستم عامل در یک سیستم عامل است. اگر می خواهید از هسته لینوکس استفاده کنید، باید  WSL را نصب کنید.

در ابتدا به نظر ایده عجیبی به نظر می رشد. اما برای برنامه نویسان، به خصوص توسعه دهندگان وب، حس خوبی را ایجاد می کند.لینوکس رایج ترین سیستم عامل برای اجرای سرورهای وب است، اما ویندوز هنوز هم در شرکت های داخلی شاه است. این راه اجرای کدهای لینوکس در ویندوز برای برنامه نویسانی که نیاز به استفاده از یک دستگاه ویندوزی برای نوشتن کد که در سرورهای لینوکس اجرا شود را اسان می سازد.

WSL همچنین ممکن است برنامه نویسانی که از محصولات مکینتاش استفاده می کنند را به سمت ویندوز بکشاند. MacOS بر پایه Unix یکی از اجداد لینوکس است و مورد علاقه توسعه دهندگان وب است که می خواهند محیط توسعه شبیه به لینوکس داشته باشند که از برنامه های تجاری که در لینوکس موجود نیست پشتیبانی می کنند. اما تفاوت بین یونیکس و لینوکس وجود دارد.

قبل از اینکه مایکروسافت اولین نسخه WSL را در سال ۲۰۱۶ منتشر کند، توسعه دهندگان می توانستند لینوکس را در یک ماشین مجازی اجرا کنند. اما این بدان معناست که کل سیستم عامل اجرا شود، که کارآمد نیست. WSL امکان اجرای بسیاری از همان ابزارها و برنامه های کاربردی را در ویندوز بدون نیاز به مجازی سازی فراهم کرد.

Lauren Goode می گوید:

“این شرکت نه تنها سعی دارد خود را از شهرت خود به عنوان دشمن منبع باز جدا کند، بلکه خود را به عنوان یک قهرمان در مقایسه با رقبا مانند گوگل و اپل، قرار می دهد.”

۰


برچسب ها :

بدون دیدگاه